SVĚTOVÝ TÝDEN WATSU

SVĚTOVÝ TÝDEN WATSU

Datum konání:   23. – 28. 3. 2019                                                                               

Cíl a smysl akce:

Světový týden watsu (World Watsu Week) je mezinárodní akce, jejímž hlavním cílem je seznámit širokou veřejnost s watsu a dalšími vodními terapiemi, jejich významem, účinky a přínosem pro fyzické i duševní zdraví lidí. Na přípravě akce se podílí většina světových výcvikových center a škol, zaměřených na výuku vodních technik, v Evropě, Americe i Asii, sdružených v mezinárodní organizaci vodních terapií WABA. V České republice se bude tato akce konat v Brně, Praze a Českých Budějovicích pod záštitou spolku Sdružení vodních terapeutů, ve dnech 22. – 28. března 2019.

V současné době se s vodními terapiemi můžeme setkat po celém světě v lázních, wellness centrech, fyzioterapeutických klinikách, soukromých bazénech i přímořských letoviscích. V České republice jsou watsu a ostatní vodní terapie nabízeny relativně krátce, přibližně od roku 2013 a do širšího povědomí veřejnosti se teprve postupně dostávají. Proto si v rámci této akce klademe za cíl především seznámit co nejširší okruh lidí se všemi možnostmi a výjimečnými benefity, které vodní terapie přinášejí.

Pořádá:

Watsu Brno a Sdružení vodních terapeutů ČR, pod záštitou WABA

PROGRAM v BRNĚ
NEDĚLE 24. března
Místo: Hotel Rakovec, Rakovecká 1335/13, Brno

10 – 11h – Voda před porodem – cvičení a relaxace (nejen) pro těhotné
11 – 16h – Watsu® terapie pro veřejnost – ukázkové 1/2 hod. ošetření metodou Watsu
16 – 18h – Watsu
® ROUND – worshop pro veřejnost – práce ve trojicích

STŘEDA 27. března
Místo – Brána ke zdraví, Orlí 17, Brno

15 – 19.30 – Ukázky Tantsu masáže – možnosti vyzkoušet na vlastní kůži (ukázková masáž na 1/2 hodiny)
17h – přednáška Síla vody – představení Watsu, Tantsu, povídání o vodě a jejích schopnostech

JE POTŘEBA SE PŘEDEM OBJEDNAT NA KONKRÉTNÍ ČAS TERAPIE – POČET MÍST JE OMEZEN!

REZERVACE MÍST NA WATSU, WATSU ROUND a TANTSU:
e-mail: karlap@centrum.cz, tel. 737 500 216 (Karla Štiková)

Průběh akce:

Můžete přijít kdykoli během dne nahlédnout, poptat se, odpočinout. Stále Vám bude k dispozici několik členů našeho týmu, kteří Vám vše vysvětlí a odpoví na otázky. V zázemí bude možné shlédnout prezentace o vodních terapiích i významu a schopnostech vody. Pokud si budete chtít vyzkoušet Watsu nebo Tantsu osobně, je potřeba si dopředu rezervovat místo na uvedeném kontaktu.

Jak nás najdete:

Bazén v hotelu Rakovec u brněnské přehrady – ul. Rakovecká 1335/13, Brno www.hotelrakovec.cz

Pokud přijedete autem, lze bez problémů parkovat přímo před hotelem. Poblíž je také zastávka autobusu linky č. 303 (odjíždí ze zastávky ZOO), případně lze procházkou dojít z konečné tramvaje č. 11 nebo za zastávky Přístaviště linek č. 1, 3, 11. Hotelové wellness je v přízemí budovy, vchod do něj najdete v rohu budovy u parkoviště. Nejdete tedy po velkých schodech nahoru k recepci a restauraci, ale právě těmito nenápadnými dveřmi přímo z parkoviště. Po vstupu pokračujete přímo rovně (kolem bowlingu) a po pár krocích najdete prostory bazénu a sauny.

Podrobné představení jednotlivých aktivit:

1) WATSU® (water shiatsu = japonská masáž shiatsu převedená do vody)

Je vodní masážní technika pracující s protahováním a uvolňováním celého těla, kloubního a kosterního aparátu a reflexním posílením vnitřních orgánů. Spojením těchto technik v kombinaci s působením vody o teplotě 34 – 36 °C navozuje maximální uvolnění a hlubokou relaxaci těla i mysli. Působí však také přímo na mnoho fyzických procesů v těle, uvolňuje svaly a podporuje páteř, zvyšuje krevní oběh, snižuje bolesti, uvolňuje klouby a zvětšuje rozsah jejich pohybu, zvyšuje kapacitu respiračního systému atd.

Pro koho je Watsu® vhodné

Watsu® je vhodné pro každého člověka. Protože nabízí celkovou regeneraci těla, lze jej doporučit také zájemcům se širokou škálou různých obtíží, například lidem se sníženou pohyblivostí, stresovaným, těžce duševně pracujícím, těhotným ženám, dětem i úplně malým miminkům. V poslední době je čím dál oblíbenější také jako součást aktivního odpočinku sportovců, využívají jej fyzioterapeuté pro léčbu ortopedických a neurologických obtíží nebo při rehabilitaci určitých poúrazových nebo pooperačních stavů. Velmi dobré výsledky přináší jako součást péče o děti postižené dětskou mozkovou obrnou a dalšími zdravotními i mentálními problémy (například zmírňuje projevy ADHD).

 

2) Workshop WATSU® ROUND – Watsu® ve trojicích

Ideální zkušenost pro všechny, kdo se chtějí intenzivněji seznámit s Watsu® a vyzkoušet si základní techniky i pozice dávajícího (terapeuta) i přijímajícího (klienta). Třetí účastník ve skupince zajišťuje oporu a bezpečný prostor pro všechny. Je to úžasná, intenzivní zkušenost, ideální například pro celé rodiny nebo pracovní kolektivy jako úplně nová možnost strávení společného času, prohloubení a upevnění pocitů sounáležitosti a spolupráce. My jej nabízíme především s přáním propojit známé, ale i sobě navzájem neznámé lidi v lásce a vzájemném přijetí. Zajímavý zážitek to může být také pro lidi s obavou a nedůvěrou k vodě, přičemž v bezpečné náruči pečujících osob mohou najít příjemnou cestu k překonání strachu z vodního prostředí.

3) TANTSU®

Tantsu® je suchozemská masáž na podložce, která se provádí ve volném, pohodlném oděvu. Jsou to v podstatě pohyby z Watsu® převedené do prostředí mimo vodu. Podobně jako při shiatsu, také při této masáži terapeut pomocí svých nohou a rukou klienta protahuje a jemně masíruje. Všechny pohyby jsou velmi plynulé, navzájem na sebe navazující, takže celkový pocit uvolnění a relaxace velmi připomíná pocity, které zažívá klient ve vodním prostředí.

Více informací o tantsu si můžete přečíst také na www.tantsu.com nebo se rovnou přihlásit na ukázkovou masáž na karlap@centrum.cz nebo tel. 737 500 216.

PROGRAM V DALŠÍCH MÍSTECH ČESKÉ REPUBLIKY: WWW.SVT-CZECH.CZ 

     www.worldwatsuweek.com